Łukasz Antonowicz

2022 Rejs: usłysz rzekę, rzeczne rzemiosło.

Zapis wybranych wykładów podczas serii streamingów z pokładu Statku Kultury w ramach letniego semestru Rzecznego Uniwersytetu Ludowego 2022.

Tematy zajęć

Zielona architektura

Warsztaty zielonej architektury, na których eksplorujemy nadrzeczny ekosystem w poszukiwaniu inspiracji do stworzenia miejsca wyróżnionego w krajobrazie

Wierzba jako niezwykły materiał konstrukcyjny

Poznamy technikę tworzenia żywej architektury w oparciu o wierzbę oraz przykładowe projekty, a także spróbujemy wytypować lokalizację dla nadrzecznej realizacji.

Łukasz Antonowicz

Łukasz Antonowicz

Brał udział w projekcie Connecting Nature, gdzie odpowiadał za realizację projektów ekodemonstorów. Projektował i wykonywał obiekty retencjonujące wodę opadową w postaci nisz bioretencyjnych w ramach festiwalu Inner Art, w Ogrodzie Społecznym Wilda oraz w ogrodach prywatnych, a także w postaci zielonych dachów na budynkach prywatnych. Realizował zajęcia z zakresu ogrodnictwa w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Gzowskiego w Opolu. Członek Fundacji Zielona Barć Olesno oraz Stowarzyszenia Kolektyw Kąpielisko. Interesuje się naturalnym budownictwem, zagospodarowaniem wód deszczowych, pszczelarstwem oraz ekologiczną uprawą roślin.