Zbuduj kajak! Zapraszamy na warsztat szycia kajaka metodą sklejkową

Zapraszamy na Warsztaty Szkutnicze w Rzecznym Uniwersytecie Ludowym!

Marzysz o stworzeniu własnej łodzi? Chcesz nauczyć się tajników szkutnictwa pod okiem doświadczonego rzemieślnika? Rzeczny Uniwersytet Ludowy ma zaszczyt zaprosić Cię na wyjątkowe zajęcia szkutnicze prowadzone przez Piotra Matuszewskiego – mistrza w pracy z drewnem, stalą i sklejką, który z pasją tworzy wiosłowe i motorowe łodzie.

Co będziemy robić?

Podczas dwudniowego warsztatu zbudujemy kajak płaskodenny według angielskiej metody z lat 60-tych, która obecnie cieszy się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Ta technologia, bazująca na łączeniu elementów poprzez szycie i laminowanie wodoodpornych płyt sklejkowych bez potrzeby stosowania ożebrowania, jest przyjazna nawet dla początkujących. W ciągu dwóch dni wspólnymi siłami stworzymy dwa piękne kajaki, które będą gotowe do wodowania!

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Praktyczna nauka: Nauczysz się unikalnych technik szkutniczych, które możesz wykorzystać w przyszłości.
  • Doświadczony instruktor: Piotr Matuszewski podzieli się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem, zapewniając indywidualne podejście do każdego uczestnika.
  • Kreatywna przygoda: Spędzisz czas w inspirującym otoczeniu, tworząc coś własnymi rękami.
  • Kompleksowa opieka: W cenie warsztatu oferujemy nocleg na pokładzie naszego niezwykłego Statku Kultury oraz 4 pyszne posiłki (2 śniadania i 2 obiady), które dodadzą energii do pracy.

Szczegóły warsztatu

Czas trwania:
2 dni (14-16.06.2024)

Cena:
1000 zł za osobę

Liczba miejsc:
Ograniczona do 10 osób

Kontakt

Aby zapisać się na warsztaty lub uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 883 997 939

Czekamy na Ciebie z niecierpliwością! Razem stworzymy coś wyjątkowego!

Zapisy i dodatkowe informacje

Nie zwlekaj! Zarezerwuj swoje miejsce już dziś i dołącz do grupy pasjonatów, którzy podobnie jak Ty, chcą przeżyć niezapomnianą przygodę i nauczyć się czegoś nowego. Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie przegap tej wyjątkowej okazji!

🛠 Piotr Matuszkiewicz to pasjonat, rzemieślnik zajmujący się konstrukcjami łodzi drewnianych i stalowych oraz tradycyjnym szkutnictwem rzecznym.

statekkultury.org