fbpx

REJS:
USŁYSZ RZEKĘ,
RZECZNE RZEMIOSŁO

16 czerwca – 31 lipca

SEMESTR 2022

Rzeczny Uniwersytet Ludowy zaprasza na letni rejs nomadycznego laboratorium Usłysz rzekę, rzeczne Rzemiosło.
Wypełnią go plenery dźwiękowe, warsztaty, wykłady i dyskusje.

Zapraszamy na pokład wszystkich, którzy widzą w rzece wielki kapitał działań społecznych, turystycznych, prozdrowotnych i estetycznych.

Podczas semestru Rzecznego Uniwersytetu Ludowego nad brzegami polskich rzek przeprowadzimy cykl warsztatów i wykładów pomagających zrozumieć i poznać rzekę w wielu specjalistycznych wymiarach i aspektach.

Na kanwie zdobytych  doświadczeń stworzyliśmy autorski program edukacyjny, by dzielić się wiedzą jak w sposób zbalansowany koegzystować z rzeką. Naszym naukowym laboratorium stał się Statek Kultury, który w tym roku przeszedł remont generalny i jest przestrzenią w pełni przystosowaną do nomadycznych działań dydaktycznych.

Praktycznym laboratorium naszych działań jest port w Cigacicach, w którym udało się stworzyć miejsce spotkań i działań ludzi wielu profesji i pasji dla których wspólnym mianownikiem jest rzeka.

Laboratorium Rzecznego Uniwersytetu Ludowego wyruszy w rejs, w ramach którego odwiedzi pięć portów: Gostchorze / Krosno Odrzańskie, Kostrzyn nad Odrą, Wronki, Cigacice i Głogów.

W każdym z portów tegorocznego rejsu odbędą się tematyczne, kreatywne warsztaty prowadzone w formie mistrzowskich spotkań. Pod opieką Mistrzów i Praktyków nadrzecznego życia grupy pięcioosobowe przez dwa dni podzielą się wiedzą i doświadczeniami.

Tegoroczny program opracowaliśmy w szczególności z myślą o liderach, animatorach, menadżerach kultury, lokalnych aktywistach, muzealnikach, pracownikach ośrodków kultury, nauczycielach.

Rozpoczynamy rekrutację dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, oferujemy bezpłatne warsztaty i wykłady, noclegi na rzece, wspólne posiłki przyprawione rzeczną bryzą.

Wszyscy absolwenci staną się częścią załogi nomadycznego laboratorium Rzecznego Uniwersytetu Ludowego.

Harmonogram z datami i linkami zawierającymi opis warsztatu oraz przedstawienie prowadzących znajduje się obok tekstu.

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza:

Do zobaczenia na wodzie!

Harmonogram

16-19.06.2022

Gostchorze / Krosno Odrzańskie

23-26.06.2022

Kostrzyn nad Odrą

12-15.07.2022

Wronki

21-24.07.2022

Cigacice

28-31.07.2022

Głogów