fbpx

Zapraszamy na wykład dr Marty Jermaczek-Sitak „Odra w sieci powiązań-ekologia rzeki”

Czerwcowy wykład Marty Jermaczek-Sitak będzie dotyczył ekologii rzeki, powiązań i zależności ekologicznych na przykładzie rzeki Odry – widzianej szeroko, wraz z ekosystemami doliny, które też przenikają się w wyjątkowy sposób i wchodzą ze sobą w relacje.

Kto tu żyje i dlaczego? Jak wyglądał ekosystem młodej rzeki kilka tysięcy lat temu, naturalna duża rzeka kilkaset lat temu, jak zmieniają się w niej warunki obecnie? Co to oznacza dla nas i żyjących w Odrze organizmów? Jaka jest w tym wszystkim rola złotej algi, Prymnesium parvum?

Wykład odbędzie się 08.06. o godz. 18.30 na Statku Kultury w ramach warsztatów Rzecznego Uniwersytetu Ludowego.

Wykład jest otwarty. Wstęp darmowy.

Zapraszamy!

Dr Marta Jermaczek-Sitak

DR MARTA JERMACZEK-SITAK
Ekolożka, botaniczka, edukatorka przyrodnicza. Doktorat napisała na Wydziale Biologii UAM w Poznaniu na temat szaty roślinnej oraz przemian krajobrazowych dolin rzecznych na Ziemi Lubuskiej. Przez wiele lat związana z Klubem Przyrodników, współzałożycielka Wolnej Szkoły w Zielonej Górze, obecnie wspiera rodziny w edukacji domowej. Prowadzi warsztaty przyrodnicze oraz przyrodniczo-rozwojowe dla dzieci i dorosłych, w tym kręgi kobiet. Po latach wędrówki kupiła stare gospodarstwo pod lasem w nadodrzańskiej gminie Bojadła, gdzie wraz z rodziną rozwija przydomową permakulturę. Ma dwóch synów w wieku szkolnym, którzy nie znają siedzenia w ławkach ani pisania w linijkach. dzieli dom z trzema wielorasowymi psami i dwiema dachowymi kotkami.

statekkultury.org