Tworzenie Ogrodu Społecznego na łęgu – odcinek 5

Zapraszamy na następne spotkanie w ogrodzie społecznym!

Serdecznie zapraszamy na piatą część aktywności na łęgu odrzańskim w Cigacicach, podczas której połączymy świat żagli ze światem wegetacji roślin.

Ten nietypowy mezalians narodził się w głowie Łukasza Antonowicza zwanego przez nas potocznie Antkiem. To nasz własny łęgowy kulturowy ekoton. Hydrodynamiczne donice w kształcie łodzi osadzone na krawędzi zbocza schodzącego do rzeki wyznaczają ruchomą granicę wód Odry. Tej zimy chciały odpłynąć trzykrotnie…

W trakcie warsztatów odbędzie się na Statku Kultury otwarty wykład Szymona Mizery pt.”Dlaczego boimy się nieskończoności w oparciu o funkcjonowanie dzikiej rzeki”. Wykład będzie dotyczył odwiecznego konfliktu pomiędzy naturą i kulturą. Filozoficzne ujęcie rzuci światło na lęki i strachy, które giną w pogoni codzienności. Warto na nie spoglądać gdyż diabeł tkwi w szczegółach. Wszystkich zainteresowanych poszerzaniem horyzontu gorąco zapraszamy na to spotkanie. Wykład poprowadzi Szymon Mizera – mgr filozofii, podróżnik, reżyser filmowy, operator kamery, pasjonat rzeki i niecodziennych wydarzeń. Fascynuje się tym co nieopisane i nieokreślone i uwielbia się tą fascynacją dzielić. Twórca tekstów, zapalony działkowicz.

Warsztaty są bezpłatne.

Podczas warsztatów zapewniamy dwa noclegi na pokładzie Statku Kultury. Aby zgłosić się na warsztaty prosimy o telefon pod nr 883997939.
Liczba miejsc ograniczona (10 osób).

Jesteśmy otwarci na obecność dzieci podczas warsztatów 🙂

Do zobaczenia na łęgu odrzańskim!

PLAN ZAJĘĆ:

PIĄTEK 05.04.2024

godz. 19.00 – okrętowanie się na statku

SOBOTA 06.04.2024

08.00 – śniadanie
08.45 – omówienie planu działania
09.00 – prelekcja terenowa
09.15 – takielunek donic hydrodynamicznych
11.00 – kawa na pokładzie Statku Kultury
11.30 – prelekcja: „metody wzmocnienia linami konstrukcji wierzbowych”.
12.00 – olinowanie i zabezpieczanie konstrukcji (sztagi i wanty stalowe, oraz ruchome liny jutowe.)
14.30 – obiad
15.00 – prace ziemne
18:30. – wykład Szymona Mizery pt.” Dlaczego boimy się nieskończoności w oparciu o funkcjonowanie dzikiej rzeki”.

NIEDZIELA – 07.04.2024

08.00 – śniadanie
09.00 – działanie terenowe – realizacja opracowanego projektu
11.00 – kawa na pokładzie Statku Kultury
12.00 – działanie terenowe – oprawa we wsparcie dla rozwoju roślin
13.30 – prace wykończeniowe
14.30 – obiad
15.15 – wspólne zdjęcie i uroczyste zakończenie

Nasze działania są finansowane że środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-30.

Narodowy Instytut Wolności