SEMESTR 2022

REJS: USŁYSZ RZEKĘ, RZECZNE RZEMIOSŁO.

Sezon 2022 zamknięty – zobaczcie letni rejs nomadycznego laboratorium „Usłysz rzekę, rzeczne rzemiosło”, wypełniony plenerami dźwiękowymi, warsztatami, wykładami i dyskusjami.

Część wykładów została nagrana i możecie je obejrzeć poniżej:

Do zobaczenia za rok!

Na zdjęciu: Nomadyczne Laboratorium
Cigacice, 23.07.2022
Ostatni dzień zajęć za nami, szybko zleciało te kilka tygodni na wodzie. Zdecydowanie za szybko. Schodzimy na ląd bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia ale przede wszystkim pełni energii otrzymanej od Was. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście podczas tej edycji. Mamy nadzieje, że następny sezon na rzece będzie pełen opadów i uda nam się dotrzeć każdego portu na wyznaczonej trasie. Wszystkim załogantom kłaniamy się w pas.
Do zobaczenia na pokładzie Statek Kultury!
Wykładowcy Rzecznego Uniwersytetu Ludowego

Zapraszamy na pokład wszystkich, którzy widzą w rzece wielki kapitał działań społecznych, turystycznych, prozdrowotnych i estetycznych.

Podczas semestru Rzecznego Uniwersytetu Ludowego nad brzegami polskich rzek przeprowadzimy cykl warsztatów i wykładów pomagających zrozumieć i poznać rzekę w wielu specjalistycznych wymiarach i aspektach.

Na kanwie zdobytych  doświadczeń stworzyliśmy autorski program edukacyjny, by dzielić się wiedzą jak w sposób zbalansowany koegzystować z rzeką. Naszym naukowym laboratorium stał się Statek Kultury, który w tym roku przeszedł remont generalny i jest przestrzenią w pełni przystosowaną do nomadycznych działań dydaktycznych.

Praktycznym laboratorium naszych działań jest port w Cigacicach, w którym udało się stworzyć miejsce spotkań i działań ludzi wielu profesji i pasji dla których wspólnym mianownikiem jest rzeka.

Laboratorium Rzecznego Uniwersytetu Ludowego wyruszy w rejs, w ramach którego odwiedzi pięć portów: Gostchorze / Krosno Odrzańskie, Kostrzyn nad Odrą, Wronki, Cigacice i Głogów.

W każdym z portów tegorocznego rejsu odbędą się tematyczne, kreatywne warsztaty prowadzone w formie mistrzowskich spotkań. Pod opieką Mistrzów i Praktyków nadrzecznego życia grupy pięcioosobowe przez dwa dni podzielą się wiedzą i doświadczeniami.

Tegoroczny program opracowaliśmy w szczególności z myślą o liderach, animatorach, menadżerach kultury, lokalnych aktywistach, muzealnikach, pracownikach ośrodków kultury, nauczycielach.

Rozpoczynamy rekrutację dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, oferujemy bezpłatne warsztaty i wykłady, noclegi na rzece, wspólne posiłki przyprawione rzeczną bryzą.

Wszyscy absolwenci staną się częścią załogi nomadycznego laboratorium Rzecznego Uniwersytetu Ludowego.

Harmonogram z datami i linkami zawierającymi opis warsztatu oraz przedstawienie prowadzących znajduje się obok tekstu.

Do zobaczenia na wodzie!

16-19.06.2022